Франция мина границата от 10 млн. заразени с COVID-19

Франция мина границата от 10 млн. заразени с COVID-19

Франция стана шестата държава в света, регистрирала над 10 млн. заразени с COVID-19 от началото на пандемията. Това сочат официални данни, публикувани през уикенда.

Здравните власти в страната съобщиха за малко над 219 хил. случая на заразени за 24-часов период. Това е четвъртият пореден ден с над 200 хил. инфектирани на френска територия, предаде „Ройтерс“.

Над 10 млн. заразени до момента имаше в САЩ, Индия, Бразилия, Великобритания и Русия.

В петък Франция достигна рекордните 232 хил. заразени, а президентът Еманюел Макрон предупреди, че следващите няколко седмици може да бъдат трудни. В новогодишното си обръщение той не спомена за необходимост от по-рестриктивни здравни мерки от вече обявените, но добави, че правителството трябва да се въздържа от допълнително ограничаване на индивидуалните свободи.

Вчера правителството обяви, че от 3 януари носенето на маски на обществени места ще бъде задължително за деца на възраст над 6 години. Някои големи градове, включително Париж и Лион, отново наложиха носене на маски на обществени места за всички.

Броят на хоспитализираните се е увеличил с 96 за денонощие, достигайки пик от 18 811 от седем месеца насам. Починалите са 110, с което общият им брой във Франция вече е 123 851.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 януари. Антоновден
Въздушната администрация на САЩ предупреди авиокомпаниите за възможни военни действия около Мексико, Централна и Южна Америка
Проф. Радка Аргирова: Този нов вариант на грипа води до много бързо развиващи се пневмонии
Имиграционните власти в САЩ започват улични проверки за гражданство на минувачите
ABC News: Пентагонът ще изпрати ескадрили изтребители и системи за противоракетна отбрана около Иран
Инвестиционен фонд от САЩ съди Москва за дълг от 225 млрд.долара на Руската империя
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори
Уникален „Парад на планети“ може да бъде наблюдаван от Земята на 22 януари