САЩ купуват лекарства на Pfizer срещу COVID-19 за 5,3 млрд. долара

Политика за бисквитки

САЩ ще платят 5,3 млрд. долара на Pfizer за доставката на 10 млн. милиона курса за лечение на COVID-19 с препарата Рахlоvіd „Паксловид“, предаде Блумбърг.

Осъществяването на покупката зависи от одобрението на пepopaлнoто aнтивиpycнo лeĸapcтвo от Американската агенция по храните и лекарствата, за което компанията вече е кандидатствала.

Pfizer се превърна в една от ключовите компании в борбата с пандемията от COVID-19, в която водеща роля играе нейната ваксина, разработена съвместно с германската компания BioNTech. САЩ заявиха в сряда, че ще предложат финансиране на компаниите, сред които и Pfizer, за разширяване на производството на иРНК ваксини.

САЩ също така са поръчали 3,1 млн. курса на хапчето срещу COVID-19 на Merck & Co. с опция за закупуване на още 2 млн. курса в бъдеще. Макар че лекарството на Pfizer показва по-добри резултати от това на Merck в отделни клинични изпитания, резултатите трудно могат да бъдат сравнявани заради потенциални различия в групите от пациенти.

От Pfizer заявиха, че ще инвестират до 1 млрд. долара в производството и разпространението на хапчето.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали