САЩ отварят въздушните граници за ваксинирани чужденци

В началото на ноември Съединените щати отварят отново границите си по въздух за пътниците, получили ваксина срещу COVID-19, от Великобритания, Индия, Китай и европейски страни, предаде „Ройтерс“.
Белият дом планира да допуска чужденци, на които е забранено да влизат в САЩ от началото на 2020 г., преминавайки към нови изисквания, каза координаторът за отговор на коронавирусната пандемия в Белия дом, Джеф Зиентс.
Ограниченията бяха наложени за първи път на пасажери от Китай през януари 2020 г. от тогавашния президент Доналд Тръмп, а през месеците след това бяха разширени и до други територии.
В момента Щатите забраняват влизането на граждани от трети страни, които през последните 14 дни са били във Великобритания, в някоя от 26-те държави от Шенген в Европа, Бразилия, Индия, Иран, Ирландия, Китай или Южна Африка.
От политиката за ваксини ще има и изключения, включително за деца, които все още не отговарят на условията за имунизация. Новите правила все още не са валидни за лицата, преминаващи сухопътните граници с Канада и Мексико.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Мелони опитва да намали китайската собственост в ключови италиански компании
Икономика |Пекин скъса контактите си с президента на Чехия заради среща с Далай Лама
Свят |Китай създава чрез сливане най-голямата корабостроителна компания в света
Икономика |Европа е увеличила военната си помощ за Украйна през май и юни, сочат данни на германски институт
Свят |Ново мобилно приложение показва цените на лекарствата в лева и в евро
България |Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
Политика |Медузи спряха работата на най-голямата атомна централа в Западна Европа
Свят |НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Свят |Кристиано Роналдо се сгоди за приятелката си сред 10-годишна връзка и пет деца
Спорт |Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Свят |България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Енергетика |Новата икономика: Кои страни в Европа предлагат най-добрата социална сигурност?
Икономика |Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Компании |

Коментари
Няма въведени кометари.