СЗО не подкрепя въвеждането на ваксинационни паспорти

СЗО не подкрепя въвеждането на ваксинационни паспорти

Световната здравна организация не подкрепя въвеждането на задължителни ваксинационни паспорти за пътуване поради несигурност дали е справедлива практика, както и дали имунизацията действително предотвратява разпространението на вируса.

„Казваме, че на този етап не бихме искали да виждаме ваксинационния паспорт като изискване за влизане или излизане, защото на този етап не сме сигурни, че ваксината предотвратява предаването“, обясни говорителката на СЗО, Маргарет Харис.

Към момента организацията очаква да започне преглед на китайските ваксини Sinopharm и Sinovac за евентуална спешна употреба. „Не става толкова бързо, колкото се надявахме, защото се нуждаем от повече данни“, каза Харис.

Миналия месец генералният директор на СЗО, Тедрос Гебрейесус, призова държавите с излишни запаси от ваксини да дарят спешно 10 млн. дози за COVAX – програмата за справедлив достъп до препарат срещу COVID-19.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
Братя Карни превръщат колиба в империя от пицарии със заем от 600 долара
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.
Шефът на BMW: Забраната на двигателите с вътрешно горене в ЕС е голяма грешка
Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Tesla предлага възнаграждение от 1 трилион долара на Мъск. Ще го одобрят ли акционерите?