Учениците от 5 до 11 клас се връщат присъствено в училище

Учениците от 5 до 11 клас се връщат присъствено в училище

От днес се възстановяват присъствените занимания в училищата за всички ученици от 5 до 11  клас, предава БНР.

В сила остават мерките срещу COVID-19за дезинфекция и носене на лични предпазни средства. Както досега, ще се ограничават контактите между отделните паралелки и класове.

При повишена заболеваемост сред ученици или учители директорите могат да предлагат преминаване към дистанционно обучение. Това предложение трябва да е предварително одобрено от над 50 на сто от родителите, съгласувано с Обществения съвет и прието от педагогическия съвет на съответното училище, а окончателното решение ще взима министърът на образованието. Неговото разрешение не е необходимо, когато по преценка на директора към дистанционно обучение преминава отделна паралелка от училището.

Остава възможността със заявление родители да пожелаят децата им да продължат да се обучават в електронна среда и след 31 май.

От днес се допуска и провеждането на групови извънкласни дейности.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Времето: Жълт код за обилни валежи в 7 области
158-годишна британска компания фалира заради слаба парола и тежък удар от хакери
След Франция и Великобритания: Канада планира да признае Палестина за държава през септември
На днешната дата, 31 юли. Богородични Заговезни
Задавайте си тези въпроси всеки ден, за да бъдете по-успешни
Microsoft се присъедини към Nvidia в клуба на компаниите с пазарна капитализация от над 4 трлн. долара
Управлението на домове за възрастни хора без лиценз вече ще е престъпление
Имущество, придобито от престъпна дейност, вече ще се конфискува и от роднини, съпрузи и партньори на виновните