Цените на петрола се повишиха в азиатската търговия

Икономика

Цените на петрола се повишиха в азиатската търговия след изказването на ръководителя на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) Мохамад Баркиндо, че е възможно забавяне на разрастването на шистовия добив в САЩ през 2020 година, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

В азиатската електронна сесия американският лек суров петрол повиши цената си с22 цента или 0,4 на сто до 57,34 долара за барел.

Лондонският сорт Брент от Северно море поскъпна с 16 цента или 0,3 на сто до 62,53 долара за барел.

Петролните котировки нараснаха и след публикуването на данни за изненадващ спад на петролния резерв на САЩ.

При все това растежът на цените беше потиснат от нееднозначните данни за търсенето на петрол в Китай, най-големият вносител на петрол в света. Пекин съобщи, че промишленото производство през октомври е нараснало с по-слаб темп от очакваното, но в същото време добивът на рафинериите миналия месец се е повишил с 9,2 на сто спрямо миналата година до втората най-висока историческа стойност.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 13 до 19 април
Световната банка предупреждава: Задава се глобална криза с недостиг на работни места
Гърция отпуска по 50 евро на домакинствата за зареждане с гориво
Премиерът пред „Политико“: Искаме да защитим изборите, а не да ги направляваме
Неизвестно за известните: Търговец на юфка става "Крал на перлите" и главен бижутер на императора в Япония
Тръмп заплаши Китай с мита от 50%, ако Пекин окаже военна помощ на Иран
Унгария отчете най-високата избирателна активност в историята си