Проверяват готовността на ЕРП-тата за зимата

Проверяват готовността на ЕРП-тата за зимата

Министерството на енергетиката ще провери готовността на трите електроразпределителни дружества за предстоящия зимен сезон, съобщиха от пресцентъра на ведомството.

Това се случва за трета поредна година. В периода от 18 септември до 4 октомври експерти от енергийното ведомство ще инспектират на място обекти на ЧЕЗ, ЕВН и „Енерго-Про”, както и на Електроенергийния системен оператор.

Ще бъде прегледано техническото състояние и експлоатацията на енергийните обекти. Ще бъде установена степента им на готовност при потенциално неблагоприятни климатични условия през есенно-зимния период, както и предвидените дейности при аварийни ситуации и плановете за тяхното отстраняване.

Стотици населени места остават без ток и по тъмноОтстранени са авариите в 185 селища, но още 3 пъти по толкова нямат захранване

Всяка зима тежки аварии на енергийната инфраструктура оставят хиляди хора на тъмно. В много случаи са необходими дни, за да тръгне токът отново.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
САЩ призовават съюзниците от НАТО да спрат да купуват руска енергия
Резултатите от конкурса "Мениджър на годината 2025" бяха представени пред Обществения съвет. Победителят става ясен тази вечер
Сенатът на САЩ прие законопроект за слагане на край на парализата с бюджета
Освобождават Никола Саркози от затвора