Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Леко покачване на цените на петрола
Котировките на петрола останаха стабилни с минимални повишения след данните за спад на американските запаси, но и за увеличение на производството на черно злато в САЩ.
Американският лек суров петол с доставка през август поскъпна с 1 цент до 45,50 долара за барел в азиатската електронна търговия, съобщи Франс прес.
Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар, с доставка през септември, повиши котировките си с 2 цента до 47,76 долара за барел.
Управлението за информация на министерството на енергетиката на САЩ обяви, че запасите от суров петрол на първата икономика в света са намалели със 7,56 милиона барела през миналата седмица, а това е три пъти повече, отколкото прогнозираха анализаторите. Свиването на запасите на САЩ е сигнал за по-силно търсене и за вдигане на котировките.
В същото време обаче пазарите са обезпокоени от увеличението на американското производство, което пък е фактор за понижение на цените.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Спад на фондовите борси в Европа*
Финанси |Прокурорската колегия на ВСС ще пита следователите кой иска да оглави Националното следствие
България |Абровски: Разработваме нови национални стандарти за производство на храни
България |Цените на енергията са в центъра на вниманието, докато ЕЦБ се готви да вземе решение за лихвените проценти
Икономика |Шеф на жилищното настаняване поема от 19 юни националното разузнаване на САЩ
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Петролът леко поевтинява въпреки новата ескалация на напрежението между САЩ и Иран
Енергетика |Радев: Нито едно евро, нито цент, няма да бъдат отнети от българския пенсионер
България |Радев: Слагаме край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.