Парното май няма да поскъпне от януари

Парното май няма да поскъпне от януари

Цената на топлинната енергия няма да бъде променяна от 1 януари, тъй като повишението на природния газ, което се очаква за първото тримесечие на 2019 е около 4%, коментира председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Иван Иванов пред журналисти в сградата на регулатора днес. 

Той припомни, че предварителна прогноза от страна на "Булгаргаз", която е била дадена на 10 ноември, е показвала, че повишението на цената на природния газ за първото тримесечие на следващата година се очаква да бъде малко под 5%. При подобно повишение по закон цените на парното и топлата вода не се променят.

Общественият доставчик на 10 декември ще трябва да излезе с предложение каква да бъде цената на природния газ за първото тримесечие на 2019 г. и КЕВР до края на годината ще трябва да се произнесе дали одобрява направеното предложение от страна на "Булгаргаз".

Председателят на КЕВР отговори още, че в Комисията е постъпило предложение за преминаване на "Турски поток" през България, но все още не е разгледано.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Полша спря търговски трафик за 25 млрд. евро между ЕС и Китай със затварянето на границата с Беларус
Астрономи откриха неизвестна досега квазилуна близо до Земята
Имението на прочутия режисьор Дейвид Линч в Холивуд се продава за 15 милиона долара
ЕС планира да ускори спирането на вноса на руски втечнен природен газ заради натиска на Тръмп
Времето: Хладно утро, но през деня температурите ще достигнат до 28 градуса
Децата ще могат да подават сигнали за насилие през специално приложение
Ефект на "пияната маймуна": Учени свързаха човешкото желание за алкохол с плодовата диета на шимпанзетата