Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът на ОПЕК поскъпна с над един долар
Средната цена на петрола на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) се повиши до 82,01 долара за барел във вторник, информира днес на сайта си петролният картел.
В понеделник един барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 80,9 долара.
Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар петролна кошница, в която влизат 13 сорта петрол за износ от страните членки на картела – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ„ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.
На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел.
Цената на барел петрол се определя чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Сменят ръководството на Агенцията по вписванията
България |От утре паспортните служби с работно време от 9 до 21 ч.
България | Advertorial |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |15 интересни факта за сънищата
Маркетинг |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.