Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът отново поевтиня в Азия
Котировките на петрола отново спаднаха в азиатската търговия днес, като пазарът очаква официалните данни за петролните резерви на САЩ и на фона на коментари от Русия и Саудитска Арабия за възможно смекчаване на производствените ограничения.
Американският лек суров петрол с доставка през юли загуби 10 цента до 68,11 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса, съобщи сайтът romandie.com, позовавайки се на Франс прес.
Лондонският сорт Брент от Северно море, чиито котировки са референтни за
европейския пазар, с доставка също през юли, поевтиня с 27 цента до 77,23 долара за барел.
Частният Американски институт по петрола (API) е отчел неочаквано увеличение на резервите от суров петрол на САЩ, според анализатори.
Официалните седмични данни за петролните запаси тази седмица ще бъдат публикувани ден по-късно, заради неработния ден в понеделник, когато бе отбелязан Денят на загиналите във войните.
Пазарът остава повлиян и от сигналите, че е възможно Русия и Саудитска Арабия скоро да смекчат ограниченията върху добива си.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.