Петролът поевтиня в азиатската търговия

Икономика

Цените на петрола се понижиха в днешната азиатската електронна търговия, подложени на натиск от рекордното увеличение на американските запаси и опасенията, че бързото ново разрастване на случаите на заразени с Ковид-19 може да блокира възобновяването на горива, предаде Ройтерс.

Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар, понижи днес котировките си с 30 цента или с 0,7 на сто до 40,01 долара за барел, след като вчера поевтиня с 2,32 долара.

Американският лек суров петрол намали стойността си с 26 цента или с 0,7 на сто до 37,75 долара за барел. Вчера този сорт изгуби 2,36 долара на барел.

Вчерашните разпродажби на черно злато настъпиха след новината, че американските запаси са нараснали с 1,4 милиона барела през миналата седмица и са достигнали рекорден обем за трета поредна седмица, информира БТА.

Някои анализатори все пак посочват, че това се дължи най-вече на поръчките на саудитски петрол през март за американските рафинерии, когато цените на черното злато рязко се бяха понижили.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Фейсбук се срина за 40 минути
Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
SpaceX на Илон Мъск набира 75 млрд. долара преди най-голямото листване на борсата в света
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано