Петролът продължава да поевтинява

Петролът продължава да поевтинява

Цените на петрола се понижиха в ранната търговия във вторник на фона на опасенията от нови ограничителни мерки в редица страни заради разпространението на коронавируса и забавянето на фабричната активност на ключови пазари, предаде Ройтерс

Към 8:45 часа българско време сортът Брент поевтиня с 0,14 долара, или 0,19 %, до 72,75 долара за барел, докато цената на американския лек суров петрол WTI се понижи с 0,13 долара, или 0,18%, до 71,13 долара за барел.

В понеделник и двата сорта поевтиняха с повече от 3%.

Анализаторите на ANZ акцентираха върху възраждащите се икономически пандемични рискове за Китай, който е един от водещите потребители на петрол. „Случаи на силно заразния вариант Делта са регистрирани в 14 от 32 провинции. Това може да доведе до допълнителни ограничения на мобилността“, коментират те.  

Анализаторите също така посочиха като притеснително забавянето на фабричната активност, както в Китай, така и в САЩ.

„Китайската икономическа активност продължи забавянето си през юли, като официалният PMI индекс за промишления сектор на Китай се понижи до 50,4 през юли от 50,9 през юни. В същото време производственият ISM индекс в САЩ падна до 59,5 през юли спрямо 60,6 пункта през юни. Това е най-ниското ниво на индекса от януари“, коментират от ANZ.

Според предварително проучване на Ройтерс запасите от суров петрол и петролни продукти в САЩ са намалели през миналата седмица, като се очаква запасите от дестилати и бензин да се понижат за трета поредна седмица.

 

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дания предупреждава за „фундаментални различия“ след разговорите в Белия дом за Гренландия
Президентът ще връчи третия мандат на АПС
Годишната инфлация в България се забави до 5% през декември 2025 г.
Bild: Първите войски на NATO пристигнаха в Гренландия поради заплаха от САЩ
Зеленски ще обяви „извънредно положение“ в енергийния сектор след руските удари
Времето в четвъртък: Слънчево през деня, облачно следобед
Петролът поевтиня, след като Тръмп заяви, че Иран няма план да екзекутира протестиращи
Легендарна верига за луксозни стоки на Пето авеню обяви фалит след 159 години история