Петролът тръгна нагоре

Петролът тръгна нагоре

Котировките на петрола тръгнаха нагоре днес в азиатската електронна търговия заради активизиралите се сделки с цел печалба след досегашния значителен спад на цените на черното злато.

Инвеститорите обаче остават предпазливи в очакване на резултатите от изборите във Великобритания и на фона на политическите събития в САЩ, предаде Франс прес.

Американският лек суров петрол с доставка през юли поскъпна с 27 цента до 45,99 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса.

Лондонският сорт Брент от Северно море, чиито котировки са референтни за европейския пазар, с доставка през август, повиши цената си с 35 цента до 48,41 долара за барел.

Вчера черното злато поевтиня с над 5% след новината за изненадващо увеличение на запасите от суров петрол на САЩ.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 20 януари. Петльовден, имен ден празнуват Евтим, Евтимий
Румен Радев напуска президентството и влиза в политиката
Тръмп се зарече да изпълни „на 100%“ заплахата си да наложи мита на европейски страни заради Гренландия
Прочутият затвор на Оскар Уайлд в град Рединг ще бъде превърнат в творчески арт център
"България може" избира нов лидер. Това ли ще е политическият проект на Румен Радев?
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори
Времето: Жълт код за студ е обявен в 15 области
Тръмп заплаши Макрон с 200% мита върху виното заради отказа от Съвета на мира за Газа