Ръст на цените на петрола

Икономика

Цените на петрола продължиха да се повишават и днес в азиатската търговия на фона на засилването на геополитическото напрежение, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп постави под съмнение иранското ядрено споразумение, предаде Франс прес.

В азиатската електронна сесия американският лек суров петрол с доставка през ноември повиши цената си с 42 цента до 51,87 долара за барел.

Лондонският сорт Брент от Северно море с доставка през декември поскъпна с 65 цента до 57,82 долара за барел.

Доналд Тръмп обяви в петък, че отказва да удостовери спазването на ядреното споразумение от Иран. Това решение предизвика силни безпокойства сред съюзниците на Съединените щати за това доколко Вашингтон е в състояние да доведе до успешен край преговорите с Пхенян, ако ядреното споразумение с Иран вече не се изпълнява.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ