Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Спад на цените на петрола
Котировките на петрола се понижиха в азиатската търговия днес заради технически корекции след скока си от септември на пазар, който е спокоен заради ваканцията в Китай след националния празник на страната.
Американският лек суров петрол с доставка през ноември поевтиня с 11 цента до 51,56 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса, съобщи Франс прес.
Лондонският сорт Брент от Северно море, чиито котировки са референтни за европейския пазар, с доставка през декември, изгуби 20 цента и се търгуваше за 56,59 долара за барел през първия ден за тези фючърси.
Очакваме днес спокойна търговия. През уикенда не се случи нищо, което да оживи пазарите, а Китай е в едноседмична ваканция. През седмицата обаче не е изключена по-рязка промяна в посоката на котировките на черното злато, коментира анализатор на пазара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Бивша победителка в конкурс за красота е номинирана за поста председател на унгарския парламент
Свят |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |ЕС ще засили мерките за справяне с риска от недостиг на реактивно гориво
ЕС |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Политика |При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
България |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Япония предупреждава за повишен риск от мегаземетресение след силния трус
Свят |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.