Блумбърг: ЕС ще удължи санкциите срещу Русия

Блумбърг: ЕС ще удължи санкциите срещу Русия

Икономическите санкции на ЕС срещу Русия ще бъдат удължени с половин година, съобщава агенция Блумбърг.

Сегашните ограничителни мерки изтичат на 31 януари догодина. Причината, че договореностите от Минското споразумение все още не са изпълнени, поясняват европейски служители, на които агенцията се позовава.

В края на миналата седмица президентът на САЩ Барак Обама и лидерите на ЕС съгласуваха в Берлин позицията си за санкциите. Те са стигнали до решението, че икономическите ограничения трябва да останат до пълното изпълнение на споразумението от Минск.

Предишното удължаване влезе в сила на 1 юли. Същия ден руският премиер Дмитрий Медведев подписа постановлението на контрасанкции до 31 декември 2016 г.

Санкциите бяха въведени в отговор на руската анексия на Крим и конфликта в югоизточна Украйна.

Споразумението от Минск съдържа 13 условия, сред които са възстановяването на пълния контрол на Украйна по държавната граница и изтегляне на чуждестранните военни формирования от територията на Украйна.

Руските медии припомнят позицията на Москва, че е абсурдно обвързването на санкциите с изпълнението на споразумението. Русия продължава да отрича, че е страна в украинския конфликт.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Утре по обед гласуват третия вот на недоверие към правителството
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма