Дания няма да приеме нито един бежанец от квотите през 2018 г.

ЕС

Дания обяви днес, че няма да приеме нито един бежанец по силата на квотите през 2018 г., за да благоприятства приобщаването на новоустановилите се, съобщи Франс прес.

През 2016 г. скандинавската страна прекрати участието си в програмата на ООН с квоти за презаселване на бежанци и оттогава не го е възобновявала, предава БТА.

"Още сме в положение да водим борба за интегрирането на многобройните бежанци, пристигнали в Дания в последните години", посочи в комюнике министърката на имиграцията и интеграцията Ингер Стьойбер, аргументирайки решението на властите.

Член на либералната партия "Венстре" в правителството на премиера Ларс Льоке Расмусен, Стьойбер ръководи ограничителната миграционна политика в Дания от 2015 г.

"Въпреки че повече бежанци станаха част от трудовия пазар, има още много, които не успяват да удовлетворят нуждите си", добави тя.

Според данните на министерството през 2017 г. в Дания са били регистрирани 3500 кандидати за убежище, най-ниското равнище от 2008 г. насам. От началото на тази година са депозирани 2600 молби.

От края на 2017 г. новият закон за имиграцията, приет с подкрепата на социалдемократите и популистката Датска народна партия, предвижда решенията за броя на бежанците от квотната програма да взема по свое усмотрение министерството на имиграцията и интеграцията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
364 са заболелите от морбили у нас. От тях 300 са деца
Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Парламентът прие мерките срещу необоснованото покачване на цените
САЩ и Иран отново си разменят удари в Близкия изток, петролът поскъпва