ЕП отличи автомагистрала "Тракия" и метрото в София като образци за еврофинансиране

ЕП отличи автомагистрала Тракия и метрото в София като образци за еврофинансиране

Европейският парламент посочи български европроекти като образци за управление на европейски средства.

Това се случи на пленарната сесия на ЕП, а сред проектите са АМ "Тракия", метрото в София и обновените отсечки от жп линията София-Пловдив.

Проектите са посочени в доклад, оценяващ европейските инвестиции в транспорта с препоръки за финансирането на сектора след 2020 година, който бе приет от ЕП.

Автор и вносител е евродепутатът Андрей Новаков (ГЕРБ/ЕНП).

Докладът призовава за повече безвъзмездно финансиране в регионите, в които качеството на инфраструктурата изисква това, както и където транспортът замърсява повече или има голям брой пътнотранспортни произшествия.

С одобрението на доклада се поставя акцент и върху обезлюдяващите се региони, за които добрата свързаност остава една от възможностите за решаване на проблема.

След приемането в пленарна зала документът ще бъде изпратен до Европейската комисия, Европейския съвет, правителствата, националните и регионалните органи на управление на държавите членки.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда с два „Оскара“-а Кевин Спейси загуби дома си и изнася концерти по клубове
Зеленски в извънредно обръщение: Украйна е изправена пред труден избор, но и най-твърдият метал се огъва
22 цитата за силата и смисъла на семейството
Броят на ТЕЛК решенията е нараснал шесткратно за последните 5 години
Зеленски изрази готовност да работи по плана на САЩ за прекратяване на войната в Украйна
Изследване: Окото може да се „рестартира“ и да възстанови увреденото зрение
"Не оставяй демокрацията зад решетките": Хиляди протестираха в София и Варна
Половин век след Франко: Как се промени съвременна Испания?