ЕС призован да се заеме с новия офшорен скандал

ЕС

Международната организация "Трансперънси интернешънъл" призовава Европейския съюз да застане начело на усилията за изобличаване на тези, които представляват или печелят от компании, тайно свързани с най-големите данъчни убежища в света, предаде Асошиейтед прес.

Призивът бе отправен, след като Международният консорциум на разследващите журналисти вчера разпространи документи, съдържащи имената на директори и собственици на над 175 000 компании, доверителни фондове и фондации, регистрирани на Бахамските острови. Списъкът включва премиери, принцове и осъдени престъпници.

Като директор на компания е посочена и бившата еврокомисарка Нели Крус, която не е обявила тази си длъжност, поемайки поста в Брюксел.

Европейската комисия съобщи, че проверява дали трябва да предприеме действия срещу Крус, която под ръководството на Жозе Мануел Барозу отговаряше за защитата на конкуренцията, а след това и за цифровизацията, информира Ройтерс.

Според представители на ЕС фактът, че тя не е декларирала директорското си място в компанията Минт холдингс (Mint Holdins), е нарушение на европейските разпоредби.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Ватикана ще изгради централа за възобновяема енергия за 100 млн. евро
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята