ЕК глоби пет водещи автомобилни производители
Европейската комисия глоби пет водещи автомобилни производители - BMW, Daimler, Volkswagen, Audi, Porsche със санкция в размер на 875 млн. евро за картелна конспирация в областта на технологиите за контрол на емисиите на дизелови превозни средства. Това съобщи на пресконференция в Брюксел зам.-ръководителят на Европейската комисия Маргрете Вестагер, предава ТАСС.
"Европейската комисия реши да наложи общо 875 милиона евро на пет автомобилни производители за конспирация за справяне с технологиите за контрол на емисиите на дизелови леки автомобили. Всичките пет компании са признали участието си в картела и са ангажирани с разрешаването на този проблем. Компаниите нямат право да ограничават конкуренцията, което осигурява най-добрите технически решения. Това е незаконно, тъй като нарушава правата на потребителите", каза Вестагер.
Тя уточни, че Daimler е първият, който е предоставил информация на Европейската комисия за съществуването на картела и е започнал да си сътрудничи с разследването, така че Европейската комисия му е предоставила имунитет срещу санкции.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Терзиев връща за преразглеждане решението за строежа на 22-етажна сграда в "Младост"
Политика |Френският парламент: Лувърът е пренебрегнал сигурността преди обира през октомври
Любопитно |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.