Холандия има правителство след 208 дни преговори
Ново дясноцентристко правителство ще оглави Холандия след 208 дни преговори за съставянето на кабинет след последните избори в страната, съобщава "Гардиън".
За коалиционната формация се споразумяха лидерите на четири партии. Това са Народната партия за свобода и демокрация (НПСД) на премиера Марк Рюте, "Християнско-демократичен апел", "Демократи 66" и "Християнски съюз", изброява bTV.
Проектът за управленска програма ще бъде представен на депутатите на четирите партии, които може да внесат минимални изменения в текста. Очаква се премиерът Марк Рюте, ръководител на деснолибералната Народна партия за свобода и демокрация, да обяви официално програмата утре.
Близо 7 месеца след изборите от 15 март, тази коалиция ще има минимално парламентарно мнозинство от един глас.
"Наистина съм щастлив. Точно в деня, в който преговорите за коалиция щяха да надминат предишния рекорд за формиране на правителство, постигнахме споразумение... Ще го споделим с нашите депутати този следобед", коментира Рюте пред журналисти.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Взрив избухна в центъра на София срещу Руската църква
България | Advertorial |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Кралят на ужасите Стивън Кинг става на 70 – 15 любими откъса от творчеството му
Лица |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.