Искат промяна в курса на ЕС към Турция

Искат промяна в курса на ЕС към Турция

Комисарят по европейска политика за съседство и преговори за разширяване Йоханес Хан настоява за промяна на курса на ЕС по отношение на турското членство в Общността, съобщава баварският вестник Die Sueddeutsche Zeitung, цитиран от „Фокус”.

Хан оправдава искането си с намесата на турския президент Реджеп Тайип Ердоган в предизборната кампания на Бундестага, както и с искането за екстрадиране на германския писател от турски произход Доган Акханли.

„Вярвам, че е време държавите-членки да обсъдят стратегическите последици от това поведение”, подчерта еврокомисарят, допълвайки, че фокусирането на усилията единствено върху случая с Акханлъ не е политическа стратегия в дългосрочен план.

„Вмешателството на президента Реджеп Тайип Ердоган в национална предизборна кампания, както и исканията за екстрадиция по отношение на предполагаеми политически опоненти са неприемливи”, критикува австрийският политик.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Росен Желязков подава оставката на кабинета
На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Тръмп: САЩ са заловили петролен танкер край бреговете на Венецуела
За пореден път: Десетки хиляди на протест срещу правителството (ОБЗОР)
САЩ пуснаха „Златните карти“ за богати чужденци, желаещи да получат гражданство в страната
Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
Лоши навици, които ви карат да изглеждате непрофесионално на работа
На днешната дата, 11 декември. Международен ден на планините