Комисията по правосъдие в ЕП изпраща мисия у нас след санкциите на САЩ

ЕС

Mониторинговата група към Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи в Европейския парламент ще изпрати своя мисия в България, съобщиха за БНР от Европарламента.

Решението е взето в четвъртък на заседание при закрити врата на групата и ще бъде потвърдено с писмена процедура днес.

Очаква се евродепутатите да дойдат у нас през септември или октомври.

Изпращането на мисия е одобрено от представители на трите най-големи парламентарни групи – Европейската народна партия, Прогресивния алианс на социалистите и демократите и „Обнови Европа“.

Искането е на социалистите и е от няколко месеца насам. Вчерашното заседание е било свикано заради огласените санкции на САЩ срещу група влиятелни българи за корупция.

Мисията се състои от 14 членове на парламентарната комисия – по двама от всяка политическа група. Единственият български член в нея е Елена Йончева от Прогресивния алианс на социалистите и демократите.

Припомняме, че в сряда Министерството на финансите на САЩ наложи санкции на Васил Божков, Делян Пеевски, Илко Желязков и 64 фирми в България въз основа на закона „Магнитски”.

Чрез санкциите се блокира достъпа на тримата българи и на свързаните с тях фирми до финансовата система на САЩ. Техните американски активи се замразяват и се забранява на американците да водят бизнес с тях.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност