Сделката за Брекзит все още е възможна, вярва Барние

ЕС

Търговската сделка между Европейския съюз и Великобритания все още е възможна, а преговорите продължават, твърди главният преговарящ на ЕС за Брекзит Мишел Барние.

Двете страни продължават да търсят решение за разногласията си относно риболова и правилата за икономически феърплей между компаниите, пише „Ройтерс“.

„Преговаряме едва от 9 месеца, необходими ни бяха поне пет години за всички предишни споразумения, ще дадем всички шансове на това споразумение… което все още е възможно“, заяви Барние при пристигането си за изявление пред пратениците на 27-те страни членки от общността, свързано с преговорите между Брюксел и Лондон.

„Добро, балансирано споразумение. Това означава две условия, които все още не са изпълнени. Свободна и лоялна конкуренция… и споразумение, което гарантира взаимен достъп до пазари и води. И точно по тези точки не сме намерили правилния баланс с британците. Така че, продължаваме да работим“, коментира още преговарящият.

По-късно в профила си в социалната мрежа Twitter Барние отбеляза, че следващите няколко дена са важни за разговорите с Великобритания. „Наша е отговорността да дадем на разговорите всички шансове за успех“, призова той.

 

 

Миналата седмица Борис Джонсън се срещна лично с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. След разговорите британският премиер обяви, че има много голяма вероятност за Брекзит без сделка, а като краен срок на преговорите бе определен вчерашният ден, 13 декември.

Пътуването на Джонсън до Брюксел се възприе като провал от медиите на Острова. „Борис Джонсън не успя да изтръгне отстъпки за Брекзит след 3-часови разговори лице в лице в Брюксел“, написа „Индипендънт“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
Балеарските острови затягат сигурността по суша, море и въздух преди пълното слънчево затъмнение
Звездите за бизнеса от 10 до 16 август: Баланс между амбициите и реалните възможности
Гръцка платформа сравнява цените на стоките и в България
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка