Фараж най-сетне се изказа: Великобритания вероятно ще отложи Брекзита, а може и да има втори референдум

Фараж най-сетне се изказа: Великобритания вероятно ще отложи Брекзита, а може и да има втори референдум

Обединеното кралство вероятно ще отложи Брекзита и е възможно да има още един референдум, така че противниците на членството в Европейския съюз трябва да се организират. Това заяви днес един от най-отявлените идеолози на кампанията за излизането на Великобритания от ЕС, британският политик и евродепутат Найджъл Фараж, цитиран от Ройтерс.

"Боя се, че Камарата на общините на практика ще отмени този Брекзит. Според мен най-вероятният изход от всичко това е удължаване на Член 50", каза Фараж в ефира на "Скай".

"Може да има друг референдум", добави той.

По думите му привържениците на еврочленството са "добре финансирани и организирани", предава БТА.

Запитан за бъдещето на Партия за независимост на Обединеното кралство, която той навремето ръководеше, той отговори, че е "неспасяемо".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Борисов: Ако бях сам, бих подал оставка веднага
Финтех компанията Revolut ограничи преводи в карти, издадени от над 50 държави
Рубио: Основният спорен въпрос в преговорите са 20% от Донбас, контролирани от Киев
Мирчев: "Защо лъжеш?", Пеевски: "Не на омразата!"
Бившият собственик на Pornhub с интерес към активите на Лукойл
Европейската прокуратура повдигна официално обвинения на бившия първи дипломат на ЕС Федерика Могерини
Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес