Съветът на ЕС удължи с година санкциите за употреба на химически оръжия
Съветът на външните министри на ЕС поднови с още една година - до 16 октомври 2021г. - санкциите за употреба на химическите оръжия за лица и образувания, замесени в тяхното производство и употреба, предава БНР.
Санкционният режим бе въведен през 2018-а година след заключения на Европейския съвет. Целта бе да се ограничи разпространението и употребата на химически оръжия, които поставят сериозна заплаха за международната сигурност.
В момента санкциите се прилагат към 9 души, 5 от които свързани със сирийския режим и 4-ма замесени в нападението на Сергей Скрипал и дъщеря му в Солсбъри, както и срещу една организация - Изследователския център в Сирия, който е основна единица на режима за разработката на химически оръжия. Мерките включват забрана за пътуване в Европейския съюз и замразяване на активи в Общността.
Външните министрите обсъждат и възможността за допълнителни санкции срещу Русия във връзка с отравянето на руския опозиционен лидер Алексей Навални.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Stellantis прекратява производството на нови автомобили в завода си в Поаси до 2029 г.
Автомобили |Boeing наема над 100 работници седмично за фабриките, за да увеличи производството
Компании |МВФ предупреждава за уязвимостта на Азия към енергиен шок заради войната
Финанси |Почина инвеститорът, наричан „Индиана Джоунс на развиващите се пазари“
Свят |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Времето: Слаби валежи от дъжд в Рило-Родопската област
България |Fanta се обръща към геймърите с активации по случай годишнината на Xbox
Маркетинг |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |На днешната дата, 16 април. Рождениците днес
На днешната дата |Най-големите развлекателни франчайзи: Първа част
Бизнес |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.