30 млн. евро за преференциално финансиране на бизнес проекти и младежка заетост

Икономика

Европейската Инвестиционна Банка (ЕИБ) отпуска 30 милиона евро за финансиране на инвестиционни проекти и оборотни нужди на малки, средни и по-големи предприятия в България, при преференциални лихвени нива и срок на заема до 12 години. Заемът е предназначен за насърчаване на създаването на работни места при младите хора под 25 годишна възраст, в рамките на инициативата Jobs for Youth. https://www.eib.org/projects/priorities/investing-for-youth/index.htm

Договорът за заем бе подписан днес, от Флавия Паланза - Директор на операции по заеми в Централна и Югоизточна Европа в ЕИБ, Георги Заманов - член на управителния съвет и изпълнителен директор на Алианц Банк, и Дорчо Илчев – член на управителния съвет и изпълнителен директор на Алианц Банк

„Подкрепата за българските предприятия е сред основните приоритети в бизнеса на Алианц Банк. Средствата, отпуснати от ЕИБ ще помогнат на Алианц Банк да посрещне търсенето на кратко-, средно- и дългосрочни заеми за местни компании при настоящите, предизвикателни пазарни условия. Убеден съм, че ще успеем да финансираме добри проекти в рамките на програмата, които ще създадат добавена стойност за българската икономика и допълнителен капацитет за заетостта в нея“, каза Георги Заманов.

„Този заем е в рамките на приоритетите на ЕИБ за подобряване на достъпа на МСП и средно-големите предприятия до достъпно финансиране, тъй като този сектор представлява двигателя на българската икономика по отношение на икономически растеж и заетост. В същото време, средства от ЕИБ ще бъдат насочени към младите хора в България, които се сблъскват с висока безработица, предлагайки им по-добра перспектива за живот“, коментира от своя страна Флавия Паланза.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната