Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Еврото поскъпна след коментарите на Драги
Курсът на еврото спрямо долара се повиши до най-високото си ниво от над една седмица днес, след като президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги определи като предимно временни факторите, които оказват натиск върху инфлацията в Еврозоната, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Еврото поскъпна с 0,5% в днешната търговия до 1,1255 долара - най-високият курс от 14 юни, след като в по-ранната сесия единната валута се котираше за около 1,1187 долара.
Вижте още: ЕЦБ предпазливо ще коригира стимулите за европейската икономика
Засилването на еврото понижи доларовия индекс, който измерва стойността на щатската валута спрямо кошница от други водещи валути, до осемдневен минимум от 96,973 пункта.
На годишния форум на ЕЦБ в португалския град Синтра Драги подчерта възстановяването на икономиката на Еврозоната и посочи, че дефлационните сили са заменени от инфлационни, но все още са необходими стимули под формата на мерки на паричната политика на банката.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Великобритания не вижда доказателства, че Иран планира да удари Европа с балистични ракети
Свят |Откриха изненадващо практично приложение за отпадъците от фъстъчени черупки
Наука и Здраве |Войната в Близкия изток засилва позициите на Китай спрямо САЩ
Икономика |Кетогенната диета може да има изненадващ допълнителен ефект
Наука и Здраве |Втори тур на местните избори във Франция: Оспорвани битки в големите градове
Политика |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Времето: Облачно с валежи от дъжд на много места
България |Г-7 е в готовност да предприеме действия в защита на световните енергийни доставки
Свят |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Втори тур на местните избори във Франция: Оспорвани битки в големите градове
Политика |Иран заплаши с удари по инфраструктура в Близкия изток след ултиматума на Доналд Тръмп за Ормузкия проток
Свят |Цени на храните в България: Доматите и ябълките поскъпват най-много, краставиците поевтиняват
Икономика |Защо дизелът е по-скъп от бензина?
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.