Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Инвеститорите в САЩ сигнализират за ново поскъпване на акциите
Инвеститорите в САЩ сигнализираха за ново поскъпване на акциите, предаде Уол Стрийт Джърнал. Това става след като през миналата седмица данните за заетостта показаха неочаквано висок ръст на новите работни места. През март те са били 916 000, което е най-високото им ниво от август 2020 г. насам.
Така днес фючърсите на всички основни индекси регистрираха повишения – S&P 500 отбелязва повишение от 0,4%, индустриалният показател Dow Jones нарасна с 0,6%, а технологичният индекс Nasdaq-100 с 0,3%. Това означава очаквания за оживена търговия и повишаване на цените на акциите днес след като пазарът отвори в 16,30 ч. българско време.
Това ще е първата реакция на фондовия пазар на данните за заетостта, които бяха обявени в петък. Бързият темп на откриване на нови работни места ще подкрепи надеждите за силно икономическо възстановяване и ще продължи да кара инвеститорите да влагат парите си в акции, които бяха най-силно ударени по време на кризата.
Големият ръст на заетостта в САЩ е ясен сигнал, че икономиката се възстановява за първи път от втората вълна на коронавируса, която се разпростря през есента. Основна причина за това е по-бързия от очакваното темп на имунизиране на обществото в САЩ, където вече са поставени 54 ваксини на 100 души население.
Повишаващата се доскоро доходност по 10-годишните държавни ценни книжа се понижи в петък от 1,721% на 1,718%, което също е сигнал, че инвеститорите виждат понижаващи се икономически рискове и повече възможности за инвестиции на пазара за акции.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Зеленски: Инициативата вече не е в ръцете на Путин
Свят |САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Свят |Времето: Слънчево и горещо
България |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
На днешната дата |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
Икономика |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Слънчево и горещо
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.