Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Лек спад на цените на петрола
Цените на петрола се понижиха в азиатската търговия в стремежа към печалби след вчерашното силно поскъпване на черното злато, последвало данните за спад на петролния резерв на САЩ, предаде Франс прес.
В азиатската електронна сесия американският лек суров петрол с доставка през февруари понижи цената си със 7 цента до 63,50 долара за барел.
Лондонският сорт Брент от Северно море с доставка през март поевтиня с 9 цента до 69,11 долара за барел.
Министерството на енергетиката в САЩ съобщи вчера за нов седмичен спад на петролния резерв - с 4,9 милиона барела миналата седмица, като с това общото намаление на резерва от месец и половина достига 37,5 милиона барела.
След публикуването на тези данни, вчера при закриването на търговията в Ню Йорк американският лек суров петрол поскъпна с 61 цента до 63,57 долара за барел, а лондонският Брент - с 38 цента до 69,20 долара за барел - най-високата стойност от средата на декември 2014 година.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Двойна игра: Разузнаването на САЩ предупреждава Тръмп за заплаха от пакистанския военен командир
Свят |ББР и Алианц Банк България стартират ново партньорство в подкрепа на бизнеса по програма InvestEU
Икономика |Банките са в тесен контакт с европейските регулаторни органи за новия AI модел на Anthropic
Технологии |Япония ще изнася военни кораби за първи път след Втората световна война
Свят |БАБХ потвърди случай на антракс във ферма с биволи в силистренско село
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Политика |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.