Негативна вълна оцвети в червено борсите по света

Икономика

Опасения от преждевременно свиване на икономическите стимули в САЩ и отзвукът от атентатите на летището в Кабул повлияха в негативна посока на борсовата търговия по света в последното денонощие.

Уолстрийт затвори снощи със спад на основните индекси след самоубийствените нападения на летището в Кабул, при които загинаха най-малко 12 американски военни и много авганистанци, предаде Асошиейтед прес.

Промишленият индекс Дау Джоунс изгуби 192,38 пункта или 0,5 на сто до 35 213,12 пункта.

По-широкообхватният Стандард енд Пуърс 500 спадна с 26,19 пункта или 0,6 на сто до 4470 пункта, ден след поредния си исторически максимум, а високотехнологичният Насдак се понижи с 96,05 пункта или 0,6 на сто до 14 945,81 пункта.

За седмицата:
Дау Джоунс е нараснал с 93,04 пункта или 0,3 на сто;

Стандард енд Пуърс 500 е прибавил 28,33 пункта или 0,6 на сто;

Насдак се е повишил с 231,14 пункта или 1,6 на сто.

За годината:

Дау Джоунс е прибавил 4606,64 пункта или 15,1 на сто;

Стандард енд Пуърс 500 е скочил със 713,93 пункта или 19 на сто;

Насдак се е повишил с 2057,53 пункта или 16 на сто.

Токийската фондова борса също приключи днешната търговия със спад, след като изказванията на някои представители на американското Управление за федерален резерв  засилиха опасенията от по-ранно от очакваното свиване на икономическите стимули в САЩ, предаде Киодо.

Водещият индекс Никкей-225 изгуби 101,15 пункта или 0,36 на сто до 27 641,14 пункта.

Най-силно поевтиняха акциите на производителите на прецизни инструменти, в складовата и пристанищната дейност и добива на петрол и въглища.

На валутния пазар в Токио доларът се котираше за 110,05-09 йени спрямо 110,16-17 йени в края на вчерашните търгове.

Еврото се разменяше за 1,1754-1754 долара и 129,35-39 йени спрямо 1,1769-1770 долара и 129,65-69 йени вчера.

Очаквано, след настроенията на Уолстрийт и Токио, основните индекси на повечето водещи фондови борси в Европа се понижиха в началото на търговията.

В Париж САС 40 се сви с 0,12 на сто до 6658,27 пункта в началото на сесия, съсредоточена към изказването на президента на Управлението за федерален резерв (УФР) Джероум Пауел на срещата на централните банкери в Джаксън Хоул, съобщи Франс прес

Индексът Dax във Франкфурт се понижи с 0,02 на сто до 15 790,67 пункта, според онлайн информация на борсовия оператор.

Лондонският FTSE 100 нарасна с 0,06 на сто до 7129,56 пункта.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка