Търговският дефицит на Великобритания достигна 9-месечен връх

Икономика

Търговският дефицит на Обединеното кралство е достигнал 9 месечен връх до 4,6 милиарда паунда по данни на Службата за национална статистика на Великобритания(ONS , съобщават от DailyFX.

Въпреки слабия паунд, общият търговски дефицит на Великобритания е нараснал с 2 милиарда паунда за периода от май до юни 2017 година, благодарение на увеличаването на вноса на стоки и услуги с 3,3% и свиването на износа с 0,7%.

Данните на статистическата служба показват, че общото индустриално производство на страната е нараснало с 0,5% на месечна база през юни, при очаквания за ръст от 0,1%. Промишленият сектор, който отговаря за най-голямата част от индустриалното производство, остава без промяна, докато строителството отчита неочакван спад с 0,1% при предварителни прогнози за експанзия от 1,4%.  

Междувременно, британският паунд изгуби позиции срещу долара, но успя да се задържи зоната на 1,30 долара за паунд. Двойката GBP/EUR остана стабилна и продължава да се движи в границите на 1,11 евро за паунд.  

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Успешните лидери са любопитни. Ето как да вземете пример от тях
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
Иран: Преговорите със САЩ не могат да напреднат без мир в Ливан
На днешната дата, 22 юни. Рождениците днес
Боложан е преизбран начело на НЛП, партията затяга вътрешната дисциплина и изключва опозиционни фигури