Спад на борсите в Токио и Ню Йорк заради опасенията за политиката на Фед

Икономика

Водещият индекс на Токийската фондова борса приключи със силен спад днешната търговия на фона на низходящата тенденция на Уолстрийт вчера, когато публикуването на протоколите от последното заседание на определяне на паричната политика на Федералния резерв на САЩ засили очакванията за вдигане на водещата лихва на банката, информира Ройтерс.

Nikkei 225 загуби 234,37 пункта или 1,07 на сто до 21 736,44 пункта.

На валутния пазар доларът отслабна до 107,42 йени спрямо 107,77 йени късно вчера. Еврото поевтиня до 1,2275 д. спрямо 1,2284 долара, съобщава Асошиейтед прес.

Засилено разпродаване на акции на Уолстрийт доведе до втори пореден ден на спад на основните индекси на фона на опасенията на инвеститорите за политиката на Fed.

Промишленият индекс Dow Jones отстъпи 166,97 пункта или 0,7 на сто до 24 797,78 пункта.

Standard & Poor’s 500 изгуби 14,93 пункта или 0,5 на сто до 2701,33 пункта, а индексът на високотехнологичните дружества Nasdaq се сви с 16,08 пункта или 0,2 на сто до 7218,23 пункта.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Времето: Слънчево и горещо
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Преживяване, което клиентите ще запомнят
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)