Световната банка спира финансирането на Афганистан

Световната банка спира финансирането на Афганистан

Световната банка замрази плащанията за своите проекти в Афганистан заради завземането на властта от талибаните преди седмица и половина, предаде ДПА.

„Ние спряхме плащанията в операциите си в Афганистан, внимателно наблюдаваме и оценяваме ситуацията в съответствие с нашите вътрешни политики и процедури“, заяви говорител на учреждението.

От Световната банка отбелязаха, че са „дълбоко загрижени“ за ситуацията в страната и продължават да се консултират с международната общност. Базираната във Вашингтон финансова организация е важен донор на проекти за развитие на Афганистан. Оттам съобщават, че са предоставили помощ на обща стойност почти 5 млрд. долара от 2002 г. до април тази година.

През февруари имаше 12 проекта в Афганистан с обем от около 940 млн. долара.

Миналата седмица Международният валутен фонд също обяви, че преустановява сътрудничеството с Афганистан за неопределено време.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Тръмп ще обяви национално извънредно положение във Вашингтон
Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Тръмп: Възможно е да има разговори между Путин и Зеленски „сравнително скоро“, но те се мразят много
Галин Цоков: Догодина ще има STEM кабинети във всяко училище
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Френският фермерски синдикат FNSEA призова за национален протест на 25 септември срещу Меркосур и митата на САЩ