Три руски банки под прицела на ЕС

Три руски банки под прицела на ЕС

Европейският съюз се готви да санкционира три руски банки - Московската кредитна банка, Руската селскостопанска банка и Сбербанк.

Европейската комисия ще предложи изключването на трите финансово-кредитни институции от системата за международни разплащания SWIFT,  са потвърдили пред POLITICO четирима европейски дипломати.

Санкциите  срещу тях следва по-ранни решения на ЕС за премахване на  други руски компании за финансови услуги от SWIFT. Целта е да се засили икономическият натиск върху Москва в отговор на инвазията на Владимир Путин в Украйна.

Шестият пакет от санкции срещу Русия се очаква да бъде обявен по-късно днес. Той включва санкции за руската петролна индустрия и компании, чиито акции се листват на международните борси.  

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
Тръмп пред Politico: Ситуацията в Европа е тежка и заплашва бъдещето на континента
Зеленски: Готови сме за прекратяване на огъня срещу енергийни обекти, ако Русия се съгласи на това
Албанският „Крал на бягствата“ се измъкна за четвърти път от италиански затвор
Затвор ол инклузив: Турция строи огромна съдебна зала за едновременни процеси срещу стотици обвиняеми
Приключиха дебатите по вота на недоверие, гласуването - в четвъртък, 13:30 ч.
Саудитска Арабия позволява на богати чужденци да си купуват алкохол