Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Вземанията на лизинговите дружества са в размер на 3,477 млрд. лв. към края на юни
Вземанията на лизинговите дружества по финансов и оперативен лизинг в края на юни 2017 г. са общо 3,477 млрд. лв. (3,6 на сто от БВП) при 3,252 млрд. лв. (3,5% от БВП ) в края на юни 2016 година, съобщава БНБ.
В края на второто тримесечие на 2017 г. на годишна база те нарастват с 6,9 процента (225,3 млн. лв.), допълват от Централната банка.
Вземанията по финансов лизинг са 3,319 млрд. лв. в края на второто тримесечие на 2017 г., като на годишна база те нарастват с 5,5 процента (173,5 млн. лв.).
Вземанията по договори за финансов лизинг за товарни и лекотоварни автомобили са 1.115 млрд. лв. в края на юни 2017 г., като се увеличават със 7,7 на сто (79,3 млн. лв.) спрямо края на юни 2016 година.
В края на второто тримесечие на 2017 г. вземанията по договори за финансов лизинг за леки автомобили са 1,101 млрд. лв. На годишна база те нарастват с 19,9 на сто (183,1 млн. лв.).
Вземанията по договори за финансов лизинг на машини, съоръжения и индустриално оборудване са 666,5 млн. лв., като намаляват на годишна база с 1,7 на сто (11,7 млн. лв.)
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Великобритания забранява социалните мрежи за лица под 16 години
Свят |Унгария не възнамерява да прилага пакта на ЕС за миграцията в сегашния му вид
ЕС |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |Актрисата Ан Шедийн от прочутия сериал "Алф" почина на 77-годишна възраст
Свят |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.