1 тон шоколад по улиците в германския град Верл

ПР и събития

Пожарната служба на град Верл в германската провинция Северен Рейн-Вестфалия бе изправена пред необичайна задача - да се справи с 1 тон втечнен шоколад, който бе разлят в двора на завод и извън него, на улицата, от контейнер на фабрика за производство на шоколади. 

Голямото количество шоколад е започнало да се стича по улицата пред предприятието след като обхванало двора и преминало към нея. Пожарникарите изтласкали сладкия продукт, докато пристигне компания със специални съоръжения, за да почисти асфалта. Тъй като междувременно част от шоколада се втвърдила, на екипа се наложило да използва и лопати.

Въпреки похабения материал, от фабриката уверяват, че градът няма да остане без шоколад за празниците.

Местният вестник "Зьостер Анцайгер" информира, че "малък технически проблем" е довел до инцидента. Производството вече продължава в днешната сряда. По думите на директора на фабриката Маркус Луки, прекъсването му малко преди Коледа, по време на неговия пик, "би било катастрофа". 

В завода работят 130 служители на постоянна работа и допълнително, 50 до 80 сезонни работници. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Станислава Симидчийска: Брандовете, които не търсят автентичност, ще се изгубят в дигиталния шум
На днешната дата, 25 март. Благовещение
Reuters: Китай картографира морското дъно в подготовка за подводна война със САЩ
Жената, която обвини актьора Бил Козби в изнасилване през 1972 г., получи 19 милиона долара
А1 успешно реализира първия в Европа проект за непрекъсваеми 5G и роуминг услуги по коридора между България и Гърция
Европейският прокурор Лаура Кьовеши: Бюрокрацията в ЕС пречи на борбата с корупцията
Времето: Ту слънце, ту облаци, а на места в планините и с валежи
Козметичният гигант Estée Lauder води преговори за сливане със собственика на Jean Paul Gaultier и Rabanne