Учени: 2-годишните деца и кучетата са с еднакъв интелект

Учени: 2-годишните деца и кучетата са с еднакъв интелект

Резултати от изследване, проведено от учени от Университета в Аризона, САЩ, водят до извода, че кучетата са много по-подобни на нас хората, отколкото се смяташе досега.

Изследователите, чиито труд е публикуван в сп.Animal Behaviour, са сравнили поведението на деца, кучета и шимпанзета. Те са стигнали до извода, че нивото на развитие на социалните навици у най-добрия приятел на човека и 2-годишните деца е еднакво високо, а най-близките ни родственици - маймуните, в този смисъл изостават.

Както показват многобройни изследвания, базовите навици на взаимодействие с обкръжаващия свят започват да се развиват у децата около 9-ия месец. Именно появата им е първото нещо, което отличава човека от останалите видове. За да сравнят как протича социалното развитие у деца, кучета и шимпанзета, учените направили редица тестове. 

Прочетете за любопитните експерименти тук.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Протести в Украйна, след като Зеленски подписа закон, насочен срещу антикорупционните органи
Образователното министерство въвежда интегрални задачи в изпитите след 7-и и 10-и клас и увеличава ваканциите
Отиде си роклегендата Ози Озбърн
Българският паспорт се нарежда на 13-то място по сила в света
В кои държави средната заплата не стига, за да си платите наема?
Гърция посреща пикът на екстремните жеги, подготвя план за справяне със сушата
Времето в сряда: Слънчево до обяд, след това - дъжд и гръмотевици
Тръмп обвини Обама в измяна във връзка с разследването за руска намеса в изборите в САЩ през 2016 г.