Факти за храната, които ще ви впечатлят
Маркетинг
Обновена 12:15ч., 26.02.2018
Нещата, с които се сблъскваме всеки ден, често крият много загадки, за които малко хора знаят. Ето само няколко завладяващи, изненадващи и любопитни факти за храната, представени от екипа на Obekti.bg.
- Лютите чушки – не цветът е определящ за лютивостта, а големината на чушката. Колкото по-малка е, толкова по-люта ще е.
- Авокадо - никога не давайте авокадо на птици. Този вид храна е много отровен за тях.
- Банани - може да звучи налудничево, но комарите всъщност са привлечени от хора, които наскоро са консумирали банан. Можем само да предположим защо това е така.
- Оцветители – червените и жълти храни, превърнали се в такива посредством оцветители, правят децата хиперактивни.
- Никога не трябва да пиете чай, който не е прясно сварен. Японците имат една поговорка: "Вчерашният чай хапе по-зле от змия". Студеният чай раздразнява стените на стомаха толкова много, че китайците смятат, че е същото като змийска отрова.
- Медът е безсмъртен. Най-старият съд с мед, който все още е годен за консумация, е открит през 1922 г. от Хауърд Картър - в гробницата на египетския фараон Тутанкамон. Той е тестван от биолози и е установено, че все още е годен за консумация.
- Ако яйцето се издигне на повърхността, когато се постави в някаква вода, то вече не е годно за консумация. Това се случва, тъй като газовете се натрупват в яйцеклетка, която старее, позволявайки му да плава.
- Ако ядете малко парче тъмен шоколад преди хранене, то ще увеличи глюкозата в кръвта. Дори ако сте много гладни, това ще ви попречи да ядете прекалено много.
- Тайната на храната: Храната винаги е вкусна през нощта. Всички храни. Винаги!
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |Bloomberg: Airbus предупреждава клиентите си за забавяне на доставките с няколко месеца
Компании |Financial Times: Европейските шофьори намаляват покупките на гориво поради ръста на цените
ЕС |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.