Последната книга на Ленард Коен излиза догодина


Последната книга със стихове на Ленард Коен „The Flame” („Пламъкът“) ще излезе догодина, съобщава The Guardian.

Тя събира непубликувана поезия, както и бележки и текстове на песни, предлагайки "интимен поглед върху живота и ума на един изключителен творец", са думите на мениджъра на Коен, Робърт Кори. Книгата е своеобразно въплъщение на "пламъка и това, как нашата култура го заплашваше с изчезване", допълва още той.

Канадският поет и музикант, който почина на 82-годишна възраст на 7 ноември 2016 г., публикува за първи път колекция от стихове през 1956 г. През цялата си кариера той публикува още 12 стихосбирки. Написва и два романа, преди да се потопи в света на музиката в края на 60-те години.

Новата колекция "The Flame" е наречена от издателя Canongate "огромна мощна последна глава от историята на Коен". Книгата с последните стихотворения на Ленард Коен е завършена малко преди смъртта му. Освен стари стихове и бележки, тя ще съдържа и много нов материал.

"Тези от нас, които имаха рядката привилегия да прекарват времето си с него до самия край, признават, че пламъкът в него вече бе изтлял. Тази книга, завършена само дни преди смъртта му, разкрива цялата интензивност на вътрешния му огън", споделя Робърт Кори.

Това можем да потвърдим и ние, случайки последния албум на проникновения творец Ленард Коен.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum