Русия ще снима първия игрален филм в Космоса
Русия изпраща в Космоса актриса и режисьор, които да заснемат за първи път игрален филм в орбита, съобщиха АФП и ТАСС. Заедно с космонавта Антон Шкаплеров 37-годишната актриса Юлия Пересилд и 38-годишният режисьор Клим Шипенко се отправиха към Международната космическа станция (МКС) с кораб "Союз МС-19" от космодрума Байконур.
Актрисата и режисьорът ще прекарат 12 дни на борда на МКС и ще заснемат филма с работно заглавие "Предизвикателство", чийто бюджет се пази в тайна. Шипенко ще бъде режисьор и оператор. В снимките ще участват руските космонавти Антон Шкаплеров, Олег Новицки и Пьотр Дубров. На 17 октомври Новицки ще се върне на Земята, а Шкаплеров и Дубров остават на МКС още 174 денонощия. Те ще изпреварят със заснемането на филм в космоса Том Круз, чийто проект все още няма планирана дата, предава БТА.
Полетът на снимачния екип до МКС ще трае около три часа и 17 минути. Планирано е космическият кораб да се скачи с модула "Рассвет" на МКС в 15 часа и 12 минути московско време.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Saint-Gobain България с нов главен изпълнителен директор
Мениджмънт | Advertorial |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.