Bulgaria wants you с огромен бонус към заплатата на завърнали се от чужбина българи

Общество

От 1 юни част от компаниите-партньори на Bulgaria wants you, ще предлагат минимум 10 000 лева бонус на българи, които се завръщат у нас, приели оферта за конкретни работни позиции. Това обявиха основателите на платформата за живот и кариера в България – продуцентите Иван Христов и Андрей Арнаудов. Те представиха новата инициатива "ДНКарта – билет за завръщане" този уикенд в Бургас и Пловдив на събитието "Живот и кариера –защо в България?". Кампанията има за цел да привлече чрез директен финансов стимул българи, желаещи да се върнат от чужбина. 

"В Bulgaria Wants You ще предлагаме конкретни обяви за работа, към които ще се осигурява бонус извън заплатата от минимум 10 000лв. Той ще бъде изплащан директно на служителя при сключване на трудов договор, ако той се върне обратно в страната. Разбира се, всичко това започва да се случва и благодарение на доверието, което ни гласуват едни от най-отговорните работодатели в България", споделя Андрей Арнаудов.

"ДНКартата всъщност представлява гарант за бонус за определени работни позиции, който компанията е готова да даде на квалифицирани специалисти с опит, натрупан в чужбина. Това е стандартна практика в корпоративния свят, която искаме да разпространим и популяризираме като стимул за привличане на безценен човешки потенциал. Българите в чужбина имат нужда от сериозна заявка, а ние заедно с българските отговорни работодатели сме готови да им я дадем", поясни Иван Христов.

"Все по-реализуема става благородната цел да се обърнат миграционните потоци - т.е. повече българи да се завръщат в България, отколкото да я напускат", допълни Васил Велев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) - партньор на събитията.

"Живот и кариера - защо в България?" изпълни успешно своята мисия да събере на едно място едни от най-големите работодатели у нас и топ специалисти от света на бизнеса, а опашки от нетърпеливи посетители се извиха пред конгресните центрове в двата града часове преди старта на събитията. От сцената своите безценни съвети от професионалния и житейски опит, дадоха успешните предприемачи Андрей Давчев, Геновева Христова, Дарин Маджаров, Димитър Караиванов, Стефан Григоров, Иван Георгиев, Евгени Борисов и икономистът Николай Василев.

Форумите бяха уважени от местната власт лично от кмета на община Бургас Димитър Николов и заместник-кмета на Пловдив Стефан Стоянов. "Недостигът на работна ръка е голям. Аз мечтая в перспектива най-накрая да имаме ясна политика за привличане на работна ръка от трети страни. Това би дало огромен стимул на българската икономика", каза в отговор на въпрос Стефан Стоянов. 

Една от дискусиите на форума беше именно как украинските бежанци могат да запълнят липсващите от години кадри в много от отраслите на българската индустрия. 

Освен осигурените преводачи на място, които да съдействат на украинските граждани, посетили кариерното изложение в Бургас, платформата Bulgaria Wants You презентира и новата функция в сайта, с която може да се намерят обозначени със специален знак обяви за работа, подходящи и за Украински граждани.

"Bulgaria Wants You се ангажира да публикува абсолютно безплатно всяко предложение за работа, което осигурява подслон или друг вид хуманитарна помощ за бежанците, дори и на компании, които не са партньори на инициативата", споделиха Иван и Андрей от сцената.

Следващият голям форум на Bulgaria Wants You предстои на 09 юни в София , където ще бъде даден официален старт на кампанията "ДНКарта – билет за завръщане" и ще бъде представена цялостна визия за справяне с демографската криза у нас в Национална дискусия заедно с изпълнителната и законодателна власт.

"Мениджър" е медиен партньор на Bulgaria wants you. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тестват човешката коса като бариера за филтриране на нефт и пластмаси от океана
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Типовете поведение, които отличават ориентираните към човека лидери от всички останали
Само няколко седмици без месо и млечни продукти могат да променят химията на тялото
Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света