Дават на съд мъжа, нападнал незрящи туристи в Несебър
Районната прокуратура в Несебър предаде на съд мъжа, който нападна група незрящи туристи в Несебър миналото лято, съобщава БТА.
Тогава Тодор Н. блъсна с автомобила си жена от група незрящи туристки от Словакия и удари друга, защото не са му направили място да мине с автомобила си. Инцидентът е станал през лятото на миналата година на пешеходна зона на улица "Месемврия" в старата част на града.
Мъжът управлявал лек автомобил "Мерцедес", когато пътят му е препречен от групата туристи. Той изсвирил два пъти с клаксона и блъснал една от незрящите пешеходки. Мъжът скочил в движение от автомобила си, оставяйки го с включен двигател и нанесъл удар в областта на главата на друга пешеходка. Автомобилът на собствен ход продължил да се движи, качил се на бордюра и се блъснал в крайпътно дърво. След това нападателя избягал, но камери заснели вандала.
Хулиганството се отличава с особена дързост, съобщиха от прокуратурата.
Районен съд - Несебър е насрочил заседанието си за 31 август.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Лукашенко е готов за среща с Тръмп, но само при „голямо споразумение“
Свят |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Недостигът на чипове заради ИИ удря евтините смартфони и задълбочава дигиталното разделение
Икономика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Времето в неделя: Слънчево сутринта, валежи следобед
Общество |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Защо преследването на перфекционизъм на работното място често има обратен ефект
Мениджмънт |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.