Депутатите избраха Кирил Вълчев за генерален директор на БТА
Без дебат със 105 гласа "за", без "против" и "въздържали се" депутатите избраха за генерален директор на БТА Кирил Вълчев, предложен от ГЕРБ.
Изборът на генерален директор на Българската телеграфна агенция бе първа точка в програмата на Народното събрание за тази седмица. По закон генералният директор на БТА се избира от парламента и е с 5-годишен мандат. Изборът на нов шеф на телеграфната агенция обаче се наложи след кончината на досегашния й директор Максим Минчев.
Две бяха кандидатурите за поста. От ГЕРБ предложиха водещия на предаването „Седмицата“ по Дарик радио Кирил Вълчев. А от БСП внесоха кандидатурата на Ивайло Данаилов, филолог и журналист, който беше съветник на Сергей Станишев по време на правителството на тройната коалиция.
Кирил Вълчев е юрист по образование и журналист. Освен водещ на обзорното предаване "Седмицата" по Дарик радио, той е управляващ съдружник в Адвокатско дружество и юридически съветник на радиото и на БТА. Неговата кандидатура бе подкрепена преди дни и от синдикатите в БТА. В своята концепция за развитие на агенцията Кирил Вълчев дава 10 точки за развитието на агенцията: безпристрастна, точна и бърза информация, безплатно разпространение на информацията за публичните организации и дейности; безплатни информационни продукти и разширяване на форматите и каналите за представяне на информацията. Той предвижда нови инвестиции в архива, както и нови кореспонденти в България и чужбина.
След като кандидатурата му бе гласувана от парламента, Кирил Вълчев положи клетва пред депутатите в парламента.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС отлага въвеждането на система за предварително одобрение за пътуване
ЕС |10 млн. без ток: Куба преживява прекъсване на електрозахранването в цялата страна
Свят |САЩ готови на отстъпка към Турция за покупка на изтребители F-35
Свят |Панета от ЕЦБ: Перспективите пред икономиката остават нестабилни
ЕС |Подготвят законови промени за по-голям контрол по цялата агрохранителна верига
Политика |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Свят |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |Времето: Слънчева сутрин, но на места следобед ще превали
България |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Автомобили |Археолози откриха непокътнат град на маите в биосферния резерват Калакмул
Любопитно |Как да разграничите полезните провали от останалите?
Лидерство |Зеленски ще настоява НАТО да осигури системи за противовъздушна отбрана след интензивните руски удари
Свят |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтБНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
ФинансиКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
СвятИзненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
Техники за успехABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
БългарияДжеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
ТехнологииADVERTORIAL
Бъдещето си ти: Fibank стартира новото издание на своята стажантска програма
70 години инженерна прецизност: как фабриката на GROHE в Лар превърна душа в технологично преживяване
Коментари
Няма въведени кометари.