Обещано: Ще има тунел под Петрохан!

Общество

Още идната сряда правителството ще приеме решение за изграждане на тунел под Петрохан и високоскоростен път до  Видин. Това обещаха премиерът Бойко Борисов и регионалният министър Николай Нанков на среща с протестиращи от Северозападна България в Министерски съвет днес.

Решението от срещата беше оповестено от министър Нанков на съвместен брифинг с представители на инициативния комитет на протестиращите.

Повече от месец всеки уикенд се провеждат протести, организирани от националната гражданска инициатива „Тунел под Петрохан” с искания за изграждане на тунелно съоръжение под Петроханския проход с магистрална транспортна връзка Видин/Козлодуй/Оряхово към Монтана, Берковица и София.

Бяха събрани и 16 664 подписа в подкрепа на исканията, които бяха депозирани в парламента, с копие до премиер Бойко Борисов и регионалния министър Николай Нанков.

Построяването на тунела ще създаде условия за инвестиции в икономиката, ще съживи туризма в зимните и балнеолечебниТЕ курорти Берковица и Вършец. Ще улесни и достъпа до известни туристически дестинации, гласят част от мотивите на подписката. Съоръжението ще съкрати и маршрута на камионите от София до Видин със 100 км, посочват протестиращите. В писмото си те поставиха и срок до 30 юни да стартира търг или да бъде обявена концесия за изграждането на тунела.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI