Полицаите ще получават пари за униформи със задна дата

Полицаите ще получават пари за униформи със задна дата

Полицаите, които са имали право на униформи, но не са ги получили, ще получат левовата равностойност за тях, решиха депутатите с приемане на второ четене на промените в Закона за МВР.

В закона беше записано, че на държавните служители на МВР, които са имали право на униформено облекло за периода от 2011 г. до 2015 г. и за които такова не е осигурено, се изплаща левовата му равностойност в размер на лимита за съответната година, предаде БТА.

Сумите няма да бъдат облагани с данъци и за тях няма да се изчисляват и внасят осигурителни вноски. Редът за изплащане на сумите ще се определя със заповед на министъра на вътрешните работи.

Средствата ще се одобряват от Министерския съвет като допълнителни разходи за персонал по бюджета на МВР за 2017 г.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски в извънредно обръщение: Украйна е изправена пред труден избор, но и най-твърдият метал се огъва
Изследване: Окото може да се „рестартира“ и да възстанови увреденото зрение
18+: Pornhub поиска от техногигантите механизъм за контрол на възрастта
Тръмп смята, че 27 ноември е подходящ краен срок Украйна да приеме мирния план
На фокус следващите седем дни: Черен петък и нов бюджет
Холивудската звезда с два „Оскара“-а Кевин Спейси загуби дома си и изнася концерти по клубове
Восъчна фигура на принцеса Даяна се появи в музея Гревен
Как да се уверите, че другите ще запомнят казаното от вас?