Ретротрамваят в София отново e на път

Общество

Любимият на столичани ретротрамвай отново е на път като част от програмата на Европейската седмица на мобилността в София с различни акценти, съобщи пресцентърът на Столичната община.

Неговата тема днес е посветена на дните на културното наследство, в които столичният електротранспорт участва за поредна година. Сред най-любознателните пътници са децата, които с огромно желание се возят на стария трамвай и в същото време научават интересни факти за забележителностите на София по маршрута от пл. "Журналист" до пл. "Възраждане".

Ретротрамваят утре ще се движи по същия маршрут, но с нова тема и тя е свързана с международната кампания на синдикатите "Нашият обществен транспорт". Пътниците ще разберат повече за предимствата на обществения транспорт и ползите от неговото използване за градовете, хората и работещите в сектора.

Центърът за градска мобилност (ЦГМ) отваря днес врати за столичани от 11.00 до 16.00 ч. На всеки кръгъл час гражданите ще могат да влязат в контролната зала и да се запознаят с работата на диспечерите и как функционира системата за контрол на обществения транспорт. Те ще могат да видят движението на превозните средства в големия град в реално време. Контролната зала на Центъра се намира на ул. "Тодор Александров" 42.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“