Роумингът със Сърбия и Македония ще поевтинее

Общество

До месец ще бъде подписан Меморандум на ниво правителство за отпадане на таксите за роуминг за страните от Западните Балкани, обяви пред журналисти днес министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски. Това ще даде възможност на телеком операторите да подпишат споразумение и помежду си, за да спаднат цените.

„Не може за имаме 6-7 лева на минута такса с Македония, с Босна или Сърбия. Това са чудовищни цени", коментира министърът. Той каза още, че очаква операторите да подпишат споразумението до края на годината.

„Основна задача на държавата по време на председателството ни ще бъде още популяризиране на цифровите политики на ЕС със страните от Западните Балкани. Това са широколентов интернет, високоскоростна трансгранична свързаност, както и намаляването на цените за роуминг услугата”, каза още Ивайло Московски.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 10 февруари. Имен ден празнуват Валентина, Валя, Валентин, Валери, Валерия, Вальо, Хараламп, Харалампи
Кристин Лагард: Дигиталното евро ще намали разходите на търговците и ще защити личните данни
Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени
Времето: Нова порция сняг идва от запад
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Достъпът до Starlink е ограничен, Русия търси алтернативи
Цената на петрола не намират единна посока на фона на напрежението между САЩ и Иран
Макрон се обяви за съвместно поемане на дългове от страните от ЕС