Само един кандидат за шеф на Националното следствие

Само един кандидат за шеф на Националното следствие

Борислав Сарафов е единственият кандидат за директор на Националната следствена служба. Сарафов, който е заместник на главния прокурор Цацаров, е номиниран от четирима членове на Висшия съдебен съвет – Евгени Диков, Пламена Цветанова, Пламен Найденов, Даниела Машева и самият Сотир Цацаров, става ясно от съобщение на сайта на ВСС.

Те се мотивират с професионалните и нравствени качества на Борислав Сарафов, както и с неговия управленски опит като заместник на главния прокурор при Върховна касационна прокуротура, и преди това като административен ръководител на Апелативната специализирана прокуратура. В предложението се обръща специално внимание, че апелативната специализирана прокуратура е изградена и първоначално администрирана под негово ръководство. Акцентира се на умението на кандидата да отстоява позиции и носи отговорност, и изградения от него авторитет.

Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет е приела предложението за избор на Борислав Сарафов за директор на Националната следствена служба.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
На днешната дата, 19 август. Рождениците днес
Защо българските звезди избират България? – 2
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Папка за работата на Караганева е предадена в ДАНС преди седмици
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите